پرتاب آزمایشی «استارهاپر» شرکت اسپیس‌ایکس پس از چند تلاش ناکام

پیمایه‌ی آزمایشی «استارهاپر» که در واقع پیش‌درآمدی بر پرتاب موشک غول آسای «استارشیپ» است، یک پرش کوچک را از سایت پرتاب خود در تگزاس انجام داد.

تاریخ ویرایش: 5 مرداد ماه 1398

ایلان ماسک خبر داد پس از دو تلاش و دو بار تاخیر در پرتاب آزمایشی بخشی از استارشیپ موسوم به "استارهاپر" متعلق به شرکت فضایی اسپیس‌ایکس، این وسیله بالاخره امروز به طور آزمایشی پرتاب شد.

پرتاب آزمایشی «استارهاپر» شرکت اسپیس‌ایکس

آزمایش پیش‌نمونه فضاپیمای جدید شرکت اسپیس‌ایکس موسوم به «استارهاپر»

به گزارش ایسنا و به نقل از انگجت، در حالی که کپسول "دراگون" در مسیر سومین سفر به ایستگاه فضایی بین‌المللی است، پیمایه‌ی آزمایشی «استارهاپر» (Starhopper) که در واقع پیش‌درآمدی بر پرتاب موشک غول آسای «استارشیپ» است، یک پرش کوچک را از سایت پرتاب خود در تگزاس انجام داد.

تصویر زیر مربوط به تست آتش روز چهارشنبه است که همان ابتدا لغو شد.

پرتاب آزمایشی «استارهاپر» شرکت اسپیس‌ایکس

پس از آن "ایلان ماسک" رئیس شرکت اسپیس‌ایکس (SpaceX) گفت که انجام یک آزمایش پرتاب 20 متری برای یک یا دو هفته آتی برنامه‌ریزی شده است که این آزمایش را بلافاصله فردای آن روز انجام داد.


در این رابطه بخوانید:

آزمایش پیش‌نمونه فضاپیمای جدید شرکت اسپیس‌ایکس موسوم به «استارهاپر»


در ابتدا هیچ ویدیویی از نمای نزدیکی از این تلاش در دسترس نبود و فقط تصویری از این رویداد از فاصله نسبتا کوتاه توسط یک شبکه پخش زنده اینترنتی گرفته شده بود اما ساعاتی بعد، ایلان ماسک یک ویدیوی نزدیک از این رویداد منتشر کرد.

شرکت اسپیس‌ایکس آزمایش موتور نسخه آزمایشی فضاپیمای «استارشیپ» موسوم به «استارهاپر» را به منظور ارزیابی عملکرد موتور انجام داد.

این تست به عنوان مقدمه اولین تست پرواز فضاپیمای "استارشیپ" (Starship) انجام شد و مشابه آزمایش‌های "گرس‌هاپر" (Grasshopper) است که ما سال‌ها پیش قبل از پرتاب موشک "فالکون 9" دیده بودیم که می‌توانستند پرتاب شوند و سپس خودشان را به شکل منظم روی زمین فرود بیاورند.

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید