رونمایی از سیستم جدید برای جلوگیری از برخورد پهپادها با هواپیماها

با توجه به افزایش تعداد علاقمندان به پهپاد‌های کنترل از راه دور در شهرها، خطر ورود این پرنده‌ها به محیط فرودگاه‌ها و احتمال برخورد با هواپیما‌ها نیز افزایش یافته است.

تاریخ ویرایش: 19 مهر ماه 1394

سازمان هوانوردی فدرال آمریکا به منظور افزایش امنیت هواپیماها در برابر خطر برخورد با پهپاد‌های کنترل از راه دور از سیستم جدید شناسایی پهپادهای متجاوز رونمایی کرد.

به گزارش ایسنا، با توجه به افزایش تعداد علاقمندان به پهپاد‌های کنترل از راه دور در شهرها، خطر ورود این پرنده‌ها به محیط فرودگاه‌ها و احتمال برخورد با هواپیما‌ها نیز افزایش یافته است.

دکتر مایک وایتیکر، مدیر سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا در مورد این سیستم اظهارکرد: برای جلوگیری از بروز فجایع انسانی در پی برخورد پهپاد‌ها با هواپیماها، موفق به طراحی سامانه تشخیص پهپادهای متجاوز با استفاده از سیگنال‌های کنترل از راه دور شدیم.

وی در ادامه افزود: طبق محاسبات انجام شده مشخص شد که این سیستم قادر است تا پهپادهای موجود در محدوده خطر را تا شعاع هشت کیلومتری شناسایی کند.

سازمان هواپیمایی فدرال آمریکا در حال حاضر به دنبال ارزیابی قابلیت‌های این سیستم در فرودگاه‌های مختلف و تحت شرایط واقعی است.

طبق اعلام مسئولان این سازمان تاکنون چند فرودگاه برای آزمایش درنظر گرفته شده‌اند که در صورت همکاری‌ اطلاعات لازم منتشر خواهد شد.

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید