وبینار ناوبری در عصر جدید فضا (آبان 99)

وبینار ناوبری در عصر جدید فضا به همت پژوهشگاه فضایی ایران در تاریخ ۱۸ آبان ۱۳۹۹ به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می‌شود.

تاریخ ویرایش: 12 آبان ماه 1399

ارائه‌ی خدمات ناوبری بر مبنای بکارگیری تکنولوژی فضایی برای تعیین موقعیت، از شاخه‌های اصلی صنعت فضایی محسوب می‌شود. ناوبری کاربردهای متنوعی در صنعت، تجارت، فعالیت‌های نظامی و حتی در زندگی روزمره مردم دارد. از این رو کشورهای مختلف راهبردهایی جدی برای تضمین ثبات ارائه این خدمات در نظر گرفته‌اند. همچنین با ورود به عصر جدید فضا کاربردها و رویکردهای متنوع جدیدی نیز به موضوعات مرتبط با حوزه ناوبری افزوده شده است. لذا در این وبینار به بحث و بررسی ناوبری و رویکردهای مرتبط با عصر جدید فضا در این حوزه خواهیم پرداخت.

وبینار ناوبری در عصر جدید فضا به همت پژوهشگاه فضایی ایران در تاریخ ۱۸ آبان ۱۳۹۹ به صورت آنلاین و غیرحضوری برگزار می‌شود.

ابتدا به معرفی مفهوم ناوبری و انواع روش‌های مورد استفاده برای تعیین موقعیت می‌پردازیم و پس از آن سامانه‌ها و راهکارهای موجود برای تعیین موقعیت که در حال حاضر در حال استفاده هستند را بیان خواهیم کرد. در این راستا به سیستم تعیین موقعیت ماهواره‌ها که در پژوهشکده سامانه‌های ماهواره پژوهشگاه فضایی ایران توسعه داده شده است و راهبردی که برای توسعه ارائه این خدمات در کشور باید اتخاذ شود، اشاره‌ای خواهیم داشت. در ادامه به کاربردهای فناوری ناوبری در عصر جدید فضا و زمینه‌های نوین تحقیقاتی مرتبط با ناوبری در اکتشافات نوین فضایی خواهیم پرداخت. بخش پایانی وبینار به بحث و بررسی فرصت‌ها و چالش‌های مرتبط با فناوری ناوبری اختصاص خواهد یافت.

سرفصل‌های وبینار

  • ناوبری، مفاهیم و انواع
  • سامانه‏‌ها و رویکردهای جاری در حوزه ارائه خدمات ناوبری در دنیا
  • کاربردهای ناوبری در عصر جدید فضا
  • فرصت‌ها و چالش‌های حوزه ناوبری در عصر جدید فضا

زمان برگزاری

یکشنبه ۱۸ آبان ۱۳۹۹ ساعت برگزاری 15:30 الى ۱۷ (غیرحضوری و آنلاین)

برای شرکت کنندگان فعال گواهی شرکت در وبینار صادر خواهی شد.

لینک نام‌نویسی (کلیک کنید)

ایمیل: Research@isrc.ac.ir

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید