مین‌روبی با پهپاد مین کافون

یک محقق افغان تبار موفق به طراحی، ساخت و توسعه هواپیمای بدون سرنشینی برای مین روبی سریع و گسترده شده است. نمونه اولیه این هواپیمای بدون سرنشین شبیه به یک مولتی‌کوپتر سفارشی است که می تواند با ابزار مختلف تجهیز شود.

تاریخ ویرایش: 1 مرداد ماه 1395

یک محقق افغان تبار موفق به طراحی، ساخت و توسعه هواپیمای بدون سرنشینی برای مین روبی سریع و گسترده شده است.

به گزارش ایرنا از ساینس، مسعود حسنی در طی چند سال گذشته هواپیما Mine Kafon Drone را توسعه داده، امیدوار است این هواپیمای بدون سرنشین در عرض 10 سال، 100 میلیون مین دفن شده را از بین ببرد.

مین‌روبی با پهپاد مین کافون

نمونه اولیه این هواپیمای بدون سرنشین شبیه به یک مولتی‌کوپتر سفارشی است که می تواند با ابزار مختلف تجهیز شود.

نابود کردن مین توسط این هواپیما در سه مرحله انجام می شود. مرحله نخست ترسیم یک نقشه سه بعدی از منطقه، توسط دوربین تعبیه شده در هواپیما است. سپس از یک فلزیاب که زیر هواپیما نصب می شود و چهار سانتی متر بالای سطح زمین قرار دارد، برای ردیابی مین های دفن شده استفاده می شود و این نقاط در نقشه سه بعدی نشانه گذاری می شوند. در مرحله آخر، یک فلزیاب با یک گیره جایگزین می شود و مواد منفجره را در محل مین قرار می دهد و مین های کاشته شده به همراه مواد منفجره از دور منفجر می شوند.

حسنی امیدوار است بتواند این هواپیمای بدون سرنشین مین یاب را به گونه ای توسعه دهد که با سرعتی 20 برابر بیشتر و با هزینه های کمتر و به صورت کاملا اتوماتیک جهان را از انواع مین عاری سازد.
کمپینی به نام Kickstarter برای توسعه این محصول راه اندازی شده است که از افراد مشتاق برای بهینه کردن Mine Kafon Drone استقبال می کند.

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
  • محمد  |  11 فروردین ماه 1400
    با سلام نیازمند همکاری جهت ارائه ایده پهباد مین یاب ایرانی
فرستادن دیدگاه جدید