توقف و واسپاری پهپادهای خورشیدی اینترنت‌رسان گوگل/جایگزینی با پروژه بالون‌های اینترنت‌رسان

اکنون مشخص شده است که به‌ فاصله اندکی از این واسپاری، پروژه پهپادها در سال 2015 به فراموشی سپرده شده است. دلیل این شرکت برای زمین گذاشتن پروژه‌ای که به مرحله آزمایش رسیده بود، خروج از صرفه اقتصادی و خطرناک بودن آن اعلام شده است.

تاریخ ویرایش: 26 دی ماه 1395

پروژه ارائه اینترنت به مناطق محروم جهان توسط پهپادهای خورشیدی‌ای که گوگل آنها را به مرحله آزمایش رسانده بود، متوقف شد.

به گزارش آنا به‌ نقل از بیزنس اینسایدر، پس از آنکه گوگل تمامی ده‌ها شرکت خود را زیر چتر شرکت «آلفابت» قرار داد، پروژه پهپادهای خورشیدی که در ارتفاع بسیار بالای جو کار می‌کردند و قرار بود اینترنت پرسرعت را به مناطق محروم جهان برسانند، به شرکت X division سپرده شد.

توقف و واسپاری اینترنت خورشیدی گوگل

اکنون مشخص شده است که به‌ فاصله اندکی از این واسپاری، پروژه پهپادها در سال 2015 به فراموشی سپرده شده است. دلیل این شرکت برای زمین گذاشتن پروژه‌ای که به مرحله آزمایش رسیده بود، خروج از صرفه اقتصادی و خطرناک بودن آن اعلام شده است. این پروژه که هزینه‌های میلیون دلاری داشت، پس از سقوط یک فروند از پهپادها از جو زمین، آزمایش‌های خود را متوقف کرد اما اعلامیه اخیر گوگل می‌گوید که کلا این پروژه با پروژه بالون‌های اینترنتی جایگزین شده است.

توقف و واسپاری اینترنت خورشیدی گوگل

بالون‌های بی‌سرنشین گوگل قرار است از ارتفاع بالای جو اینترنت 5G (نسل پنجم) را به دوردست‌ترین و محروم‌ترین نقاط زمین برسانند و البته این پروژه هزینه‌ای بسیار پایین‌تر دارد. بر اساس این گزارش، بالون وضعیت با ثبات‌تری نسبت به پهپاد دارد و انرژی اندکی برای جابه‌جایی نیاز خواهد داشت. از سوی دیگر در صورتی که یک بالون به هر دلیلی سقوط کند، تجهیزات خطر آفرین آن بسیار کمتر است.

مترجم: محمدرضا احمدی‌نیا/آنا

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید