خدمات تاکسی هوایی «اوبر» از سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود

«اوبر» برای راه‌اندازی سرویس کرایه تاکسی هوایی، با شرکت «جوبی اوییشن» که در حوزه هوافضا و وسایل نقلیه الکتریکی فعالیت دارد، همکاری کند.

تاریخ ویرایش: 9 دی ماه 1398

شرکت "اوبر" قصد دارد خدمات مربوط به تاکسی هوایی خود را از سال ۲۰۲۳ آغاز کند.

به گزارش ایسنا و به نقل از ورج، شرکت "اوبر" (Uber) قصد دارد در سال ۲۰۲۳ یک سرویس کرایه تاکسی هوایی راه اندازی کند. این شرکت قصد دارد برای راه‌اندازی سرویس کرایه تاکسی هوایی، با شرکت "جوبی اوییشن" (Joby Aviation) که در حوزه هوافضا و وسایل نقلیه الکتریکی فعالیت دارد، همکاری کند. 

جوبی اوییشن، نخستین شرکتی است که قصد دارد با اوبر در آغاز طرح سرویس تاکسی هوایی در سال ۲۰۲۳ همکاری کند.

خدمات تاکسی هوایی اوبر از سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود

جوبی [جابی] اوییشن، نتیجه خلاقیت و تلاش "جوبن بویرت" (JoeBen Bevirt)، بنیان‌گذار و مدیرعامل آن است که این شرکت را در سال ۲۰۰۹ تاسیس کرد. این شرکت تا سال ۲۰۱۸ در گمنامی به سر برد تا این که توانست بودجه‌ای به مبلغ ۱۰۰ میلیون دلار از سرمایه‌گذاران گوناگونی مانند "اینتل" (Intel)، "تویوتا" (Toyota) و "جت‌بلو" (JetBlue) جذب کند. این سرمایه توانست به ابداع نخستین نمونه تاکسی هوایی شرکت کمک کند که نخستین پروازهای آزمایشی آن در فرودگاه خصوصی جوبی اوییشن در کالیفرنیای شمالی صورت گرفت.


همچنین بخوانید:

۶ استارتاپ هوافضایی نوآورانه و موفق سال ۲۰۱۹ که باید آن​ها را بشناسیم


برخلاف بسیاری از شرکت‌های کنونی که برخاستن و فرود آمدن وسایل نقلیه الکتریکی خود را به نمایش می‌گذارند، جوبی جزئیات پروژه خود را در لفافه نگه داشته است. توضیحات کمی که درباره وسیله نقلیه هیبریدی این شرکت ارائه شده‌اند، نشان می‌دهند که این وسیله نقلیه، به ۱۲ روتور و اتاقکی مجهز است که ظرفیت چهار مسافر را دارد. یک سخنگوی جوبی پیش از این اشاره کرده بود که این شرکت روی یک وسیله نقلیه کاملا جدید کار می‌کند. این شرکت هنوز هیچ تصویری از نخستین نمونه هواپیماهای خود ارائه نکرده است.

خدمات تاکسی هوایی «اوبر» از سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود

این شرکت در سال ۲۰۱۸ جزئیاتی را در مورد پروژه خود به دو گزارشگر ارائه داد که شرح آن را بدین صورت منتشر کردند: ما نخستین گزارشگرانی هستیم که جزئیاتی در مورد نخستین نمونه این وسیله نقلیه هوایی منتشر می‌کنیم. این برنامه آزمایشی، برخاستن عمودی وسیله نقلیه، ۱۵ دقیق پرواز و فرود ایمن آن را شامل می‌شود. نیروی این وسیله نقلیه که محصولی مابین یک پهپاد و یک هواپیمای کوچک است، از موتورهای الکتریکی و یک نرم‌افزار پیچیده کنترل تامین می‌شود، می‌تواند از عهده صعود مستقیم پس از برخاستن برآید و سپس با سرعتی دو برابر سرعت یک بالگرد پرواز کند.


در این رابطه بخوانید:

لس آنجلس به همت "اوبر" مجهز به ناوگان تاکسی هوایی می‌شود (+تصاویر)


اوبر از امضای یک قرارداد تجاری با شرکت جوبی اوییشن برای تولید یک تاکسی هوایی شهری خبر داد که سریع، قابل اطمینان، پاک و کارآمد باشد. هیچ کدام از دو شرکت، شرایط قرارداد را فاش نکرده و هیچگونه اظهار نظری در مورد مبادله پول نیز ارائه نداده‌اند.

آنها در مورد نقش شرکت‌های طرف قرارداد، اطلاعاتی ارائه داده‌اند. قرار است شرکت جوبی اوییشن، نسبت به ارائه و اجرای طرح تاکسی‌های هوایی الکتریکی اقدام کند و اوبر نیز کنترل ترافیک هوایی، ساخت جایگاه فرود، اتصالات زمینی و شبکه کرایه سفر را بر عهده بگیرد تا به مشتریان امکان دهد به جای تاکسی‌های زمینی از تاکسی‌های هوایی استفاده کنند.

خدمات تاکسی هوایی «اوبر» از سال ۲۰۲۳ آغاز می‌شود

اوبر، تصاویری را در مورد کلیت این تاکسی‌ها منتشر کرده و اعلام کرده است که به دنبال شرکایی برای تامین تجهیزات و برآوردن قابلیت‌های آن می‌گردد. این شرکت قصد دارد هزاران نمونه از این وسیله نقلیه را تولید کند تا سرویس کاملی از کرایه تاکسی هوایی ارائه دهد.

بویرت در بیانیه‌ای گفت: من باور دارم که تاکسی‌های هوایی می‌توانند به مردم کمک کنند تا پنج برابر زودتر به مقصد برسند و ازدحام را نیز کاهش می‌دهند.


در ادامه بخوانید:

فهرست نوشتارهای مرتبط با خودروهای پرنده و تاکسی‌های هوایی

«اسنپ» به دنبال راه‌اندازی تاکسی هوایی

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید