تصمیم «آئودی» برای توقف توسعه خودرو پرنده، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

آئودی در بیانیه‌ای اعلام کرد که همکاری پورشه و بوئینگ یک مزیت دو طرفه خواهد داشت و ما معتقدیم که تاکسی‌های هوایی در آینده‌ی حمل‌ونقل جا خواهند داشت.

تاریخ ویرایش: 24 مهر ماه 1398

شرکت "آئودی" که در سال‌های اخیرا در حال ساخت تاکسی‌های پرنده با کمک شرکت هواپیماسازی "ایرباس" بود پس از خبر همکاری شرکت خودروسازی آلمانی "پورشه" با "بوئینگ" (شرکت هوافضا و صنایع دفاعی آمریکا) برای توسعه تاکسی‌های پرنده، تصمیم گرفته است فعلا از توسعه تاکسی‌های پرنده دست بکشد.

تصمیم «آئودی» برای متوقف کردن توسعه خودرو پرنده، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

به گزارش ایسنا و به نقل از سی‌نت، بنابر گزارش‌ها شرکت خودروسازی آلمانی آئودی (زیرمجموعه فولکس واگن) که در سال‌های اخیر آرزوی توسعه تاکسی‌های پرنده با ایرباس را در سر خود می‌پروراند و سال گذشته نیز  نمونه اولیه تاکسی پرنده خود را به پرواز درآورد پس از خبر همکاری پورشه (دیگر برند خودروسازی فولکس واگن) با بوئینگ در توسعه تاکسی‌های پرنده فعلا خود را کنار کشیده است.


همچنین ببینید:

پاپ‌آپ؛ خودرو پرنده جدید ایرباس (+تصاویر)


آئودی در بیانیه ای اعلام کرد که همکاری پورشه و بوئینگ یک مزیت دو طرفه خواهد داشت و ما معتقدیم که تاکسی های هوایی در آینده حمل و نقل جا خواهند داشت.

ممکن است تاکسی‌های پرنده آئودی به این زودی‌ها در آسمان دیده نشود اگرچه این شرکت تولید کننده خودروهای لوکس آلمانی پیشتر پیشرفت‌هایی در توسعه این تاکسی‌ها داشت و حتی نمونه اولیه آنها را نیز به پرواز درآورد اما گویی اخیرا نقشه خود را تغییر داده است.

تصمیم «آئودی» برای متوقف کردن توسعه خودرو پرنده پاپ‌آپ نکست، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

این شرکت به "Roadshow" گفت که آئودی در حال حاضر در حال تنظیم مجدد برنامه حمل و نقل هوایی شهری است و هنوز تصمیمی در مورد محصولاتی که احتمالا در آینده توسعه داده خواهند شد، اتخاذ نکرده است.

این خودروساز همچنین تصریح کرد که طرح تاکسی پرنده مفهومی "پاپ آپ نکست" (PopUp Next) هرگز به قصد تولید درنظر گرفته نشده است بلکه صرفاً هدف این شرکت برداشتن گامی در صنعت حمل و نقل هوایی بوده است. آئودی گفت که این شرکت معتقد است مدت زمان طولانی برای تولید انبوه این تاکسی‌ها نیاز است و بنابراین زمان آن است که قدمی به عقب برداریم.

تصمیم «آئودی» برای متوقف کردن توسعه خودرو پرنده پاپ‌آپ نکست، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

پاییز سال گذشته آئودی یک مدل مینیاتوری تاکسی پرنده خود موسوم به "پاپ آپ" (Pop.Up)  را در هفته پهپادها در آمستردام هلند به پرواز درآورد. این خودروساز آلمانی سال گذشته اولین نمایش عمومی "پاپ آپ" را که ترکیبی از فناوری‌های پهپاد و خودران بود، با یک مدل مینیاتوری از طرح اصلی به نمایش گذاشت. این تاکسی می‌تواند کابین مسافر را به وسیله یک کوادکوپتر به لطف باطری ۷۰ کیلووات‌ساعتی، به اندازه ۵۰ کیلومتر جابه‌جا کند.

تصمیم «آئودی» برای متوقف کردن توسعه خودرو پرنده پاپ‌آپ نکست، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

آئودی پیشتر گفته بود که چنین سیستمی 7 تا 10 سال آینده به پرواز درنخواهد آمد و هنوز موانع بزرگ تکنولوژیکی و قانونی برای دستیابی به آن وجود دارد. پروژه "آئودی پا‌پ‌آپ نکست" یک طرح مفهومی بلندپروازانه است که در همکاری با شرکت‌های "Italdesign" و ایرباس در حال تحقق بود.


همچنین بخوانید:


هفته گذشته شرکت نامی پورشه اعلام کرد قصد دارد با همکاری شرکت‌ بوئینگ ابتدا یک طرح مفهومی و سپس یک نمونه اولیه از خودروی پرنده بسازند.

تصمیم «آئودی» برای متوقف کردن توسعه خودرو پرنده پاپ‌آپ نکست، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

شرکت بوئینگ با خودروساز لوکس پورشه همکاری می‌کند تا یک خودروی برقی قادر به نشست و برخاست عمودی (VTOL) بسازند. به عبارت دیگر، آنها در حال کار بر روی یک "خودروی پرنده" هستند.


همچنین بخوانید:


مهندسان این دو شرکت برای ساخت و آزمایش یک نمونه اولیه بر اساس یک طرح مفهومی همکاری خواهند کرد که به احتمال زیاد یک مدل VTOL ممتاز با نام تجاری پورشه خواهد بود. همکاری آنها به طور کلی روی حمل و نقل شهری متمرکز است و فقط بر توسعه خودروی پرنده متمرکز نخواهد بود. در اعلامیه پورشه آمده بود که آنها به عنوان بخشی از قرارداد همکاری تفاهم نامه‌ای امضا کرده‌اند که یک تیم بین‌المللی ایجاد کنند. این تیم جنبه‌های مختلف حمل و نقل هوایی شهری را مورد بررسی قرار می‌دهد و همچنین پتانسیل بازار وسایل نقلیه پروازی را بررسی می‌کند.

تصمیم «آئودی» برای متوقف کردن توسعه خودرو پرنده پاپ‌آپ نکست، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

"استیو نوردلاند" نایب رئیس بوئینگ در بیانیه‌ای گفت: این همکاری بر تلاش‌های ما برای ایجاد یک اکوسیستم جدید حمل و نقل ایمن و کارآمد متکی است و فرصتی را برای بررسی پیشرفت وسایل نقلیه پرنده شهری با یکی از برترین برندهای خودروی دنیا فراهم می‌کند.

تصمیم «آئودی» برای متوقف کردن توسعه خودرو پرنده پاپ‌آپ نکست، پروژه‌ مشترک با «ایرباس»

بوئینگ در مورد این موضوع نیز در حال رقابت سنگینی با رقیب همیشگی خود یعنی "ایرباس" بود که سال گذشته آزمایش خودروی پرنده خود را آغاز کرده است.


پیشنهاد ما برای مطالعه درباره خودروها و تاکسی‌های پرنده:

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید