شرکت خصوصی «بلو اوریجین» ایستگاه فضایی می‌سازد

جف بزوس مالک شرکت "بلو اوریجین" روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد یک ایستگاه فضایی با ظرفیت ۱۰ نفر به فضا بفرستد.

تاریخ ویرایش: 4 آبان ماه 1400

جف بزوس مالک شرکت "بلو اوریجین" روز دوشنبه اعلام کرد که قصد دارد یک ایستگاه فضایی با ظرفیت ۱۰ نفر به فضا بفرستد.

شرکت خصوصی «بلو اوریجین» ایستگاه فضایی می‌سازد

به گزارش ایسنا و به نقل از فیز، این ایستگاه فضایی که "اوربیتال ریف" (Orbital Reef) نام دارد در جلسه‌ای مطبوعاتی به عنوان فضایی با کاربری ترکیبی توصیف شده است که در آن تحقیقات و تولیدات در گرانش صفر انجام می‌شود. این یک پروژه مشترک با شرکت فضایی "سیه‌را اسپیس" (Sierra Space) بوده و بویینگ و دانشگاه ایالتی آریزونا از آن حمایت می‌کنند.

شرکت خصوصی «بلو اوریجین» ایستگاه فضایی می‌سازد

"برنت شروود" (Brent Sherwood)، مدیر شرکت "بلواوریجین" می‌گوید: برای بیش از ۶۰ سال، ناسا و سایر آژانس‌های فضایی دست به ساخت ایستگاه فضایی و اقامتگاه زده‌اند تا ما برای در دست گرفتن این کسب‌وکار تجاری در این حوزه آماده شویم.

بخوانید: مسابقه سه‌گانه «برانسون-بزوس-ماسک» در راه‌اندازی گردشگری فضایی

ما دسترسی را گسترش می‌دهیم، از هزینه‌ها می‌کاهیم و تمامی خدمات و امکانات مورد نیاز برای عادی‌سازی سفرهای فضایی را فراهم می‌کنیم.

شرکت خصوصی «بلو اوریجین» ایستگاه فضایی می‌سازد

ناسا قراردادی با شرکت "آکسیوم" (Axiom) برای ساخت یک ایستگاه فضایی جدید که ابتدا به ایستگاه فضایی بین‌المللی متصل شده و در نهایت به طور آزادانه در فضا شناور می‌شود، امضا کرده است.

هفته گذشته نیز شرکت خدمات فضایی "نانورکس" (Nanoracks) با همکاری شرکت "لاکهید مارتین" (Lockheed Martin) و "وویجر اسپیس" (Voyager Space) اعلام کرند که تا سال ۲۰۲۷ ایستگاه فضایی خود با نام "استارلب" (Starlab) را عملیاتی می‌کنند.

بر طبق اطلاعاتی که "بلواوریجین" منتشر کرده است، ایستگاه فضایی "اوربیتال ریف" در ارتفاع ۵۰۰ کیلومتر از سطح زمین به پرواز درخواهد آمد یعنی کمی بالاتر از ایستگاه فضایی بین‌المللی و ساکنین آن روزانه ۳۲ طلوع و غروب خورشید را شاهد خواهند بود. به نظر می‌رسد ساخت این ایستگاه در سال‌های ۲۰۲۵ تا ۲۰۳۰ به اتمام برسد.

این ایستگاه با فضای ۸۳۰ متر مکعبی می‌تواند ۱۰ نفر را در خود جای دهد و از ایستگاه فضایی بین‌المللی کوچک‌تر است.

ساخت ایستگاه فضایی بین‌المللی در سال ۲۰۱۱ به اتمام رسید. این ایستگاه که مدت‌ها نمادی از همکاری روسیه و آمریکا بوده است تا سال ۲۰۲۸ ایمن خواهد بود و بیل نلسون (Bill Nelson)، رئیس ناسا امیدوار است این ایستگاه تا سال ۲۰۳۰ به فعالیت خود ادامه دهد تا در نهایت بتوان آن را با ایستگاه فضایی جدیدی جایگزین کرد.

"بلو اوریجین" تاکنون تنها قادر به استفاده از موشک نیوشپرد خود در پرواز زیرمداری بوده و به تازگی ویلیام شاتنر (William Shatner)، بازیگر فیلم "Star Trek" را با این فضاپیما به فضا برده است.

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید