ناسا ۳ فرودگر ماه برای بردن انسان به ماه را برگزید

این شرکت‌ها «بلو اوریجین»، «داینتیکس» و «اسپیس‌ایکس» هستند و قرار است ۹۶۷ میلیون دلار برای ابداع و آزمایش فرودگرهای قمری دریافت کنند.

تاریخ ویرایش: 20 اردیبهشت ماه 1399

ناسا اعلام کرد که فرودگرهای سه شرکت را برای ماموریت بردن انسان به ماه انتخاب کرده است.

به گزارش ایسنا و به نقل از نیوساینتیست، ناسا اعلام کرده است که سه شرکت، در پروژه "آرتمیس" (Artemis) برای بردن انسان به ماه همکاری خواهند داشت. این شرکت‌ها، "بلو اوریجین" (Blue Origin)، "داینتیکز" (Dynetics) و "اسپیس‌ایکس" (SpaceX) هستند و قرار است ۹۶۷ میلیون دلار برای ابداع و آزمایش فرودگرهای قمری دریافت کنند.

این شرکت‌ها «بلو اوریجین»، «داینتیکز» و «اسپیس‌ایکس» هستند و قرار است ۹۶۷ میلیون دلار برای ابداع و آزمایش فرودگرهای قمری دریافت کنند.

"جیم برایدنستاین" (Jim Bridenstine)، مدیر ناسا گفت: ایالات متحده از سال ۱۹۷۲، یک سیستم فرود انسانی نداشته؛ در حالی که ما به چنین سیستمی برای رفتن به ماه نیاز داریم.

همچنین بخوانید: بیش از ۱۲ هزار نفر برای «فضانورد» شدن در پروژه «آرتمیس» ناسا درخواست داده‌اند

در پروژه "آرتمیس"، هر شرکت قرار است فرودگر قمری خود را ارائه دهد. فرودگر شرکت بلو اوریجین، "ILV"، فرودگر شرکت داینتیکز، "DHLS" و فرودگر شرکت اسپیس‌ایکس، "استارشیپ" (Starship) نام دارد که یک فرودگر کاملا یکپارچه است و با موشک "سوپر هوی" (Super Heavy) اسپیس‌ایکس کار می‌کند.

ناسا ۳ فرودگر ماه برای بردن انسان به ماه را برگزید

"لیزا واتسون مورگان" (Lisa Watson-Morgan)، از مهندسان ناسا گفت: تلاش ما این بود تا بدانیم که صنعت کشور با توجه به نوآوری‌های آن، چه نتیجه‌ای ارائه می‌دهد و نتیجه واقعا خوب بود.

همچنین بخوانید: رونمایی ناسا از لباس فضایی پروژه آرتمیس (+تصاویر)

این سه فرودگر، تفاوت زیادی با یکدیگر دارند. فرودگر بلو اوریجین، براساس طراحی فرودگر دیگر این شرکت موسوم به "بلو مون" (Blue Moon) ساخته شده که سه بخش دارد و هر بخش، عملکرد متفاوتی را به نمایش می‌گذارند اما فرودگرهای دو شرکت دیگر، ساختار مستقلی دارند و می‌توانند همه عملکردهای مربوط به سه بخش را انجام دهند.

ناسا ۳ فرودگر ماه برای بردن انسان به ماه را برگزید

در بخش نخست ماموریت آرتمیس که هدف آن فرستادن انسان به ماه تا سال ۲۰۲۴ است، یکی از فرودگرها با موشکی جداگانه پرتاب خواهد شد. سپس، فضانوردان ناسا به مدار اطراف ماه پرتاب می‌شوند تا در مرحله بعد، روی سطح آن فرود بیایند. دو فرودگر دیگر نیز برای ماموریت‌های بعدی به کار می‌روند.

از آنجا که هنوز تصمیم‌گیری‌های نهاییانجام نشده‌اند، فرودگرهای قمری پیش از پرتاب فضانوردان به ماه، ابتدا بدون سرنشین آزمایش خواهند شد. واتسون مورگان افزود: ما فضانوردان را بدونانجام دادن آزمایش‌های ابتدایی، به فضا نخواهیم فرستاد.

در ادامه بخوانید: ناسا ۵ ماه‌نشین دیگر را برای پروژه آرتمیس برگزید / فعالیت ۱۴ شرکت خصوصی برای ساخت فرودگر ماه (+جزییات و تصاویر)

بیشتر بخوانید
تبلیغات
پلتفرم کمپانکست
ایران سرور - خرید هاست دامین سرور هاست ابری
دیدگاه کاربران
فرستادن دیدگاه جدید